GN 42/2019 Archiwum

Biskup prosi o modlitwę za kapłana

O modlitewne wsparcie ks. Piotra Dębskiego zaapelował do diecezjan biskup legnicki.

Biskup legnicki prosi duchownych oraz wszystkich wiernych diecezji legnickiej o modlitwę w intencji ks. Piotra Dębskiego, rezydenta parafii św. Jana Sarkandra w Lubinie.

Kapłan przebywa w bardzo ciężkim stanie w legnickim szpitalu.

święty Józefie, módl się za nami,

święta Jadwigo Śląska, módl się za nami,

święci Piotrze i Pawle, módl się za nami,

Matko Boża Łaskawa, módl się za nami.

Ks. Piotr Dębski jest prezbiterem diecezji legnickiej od 1994 roku. W 2000 r. ukończył studia w Instytucie Muzykologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II i został magistrem.

Pełni funkcję referenta ds. Muzyki Kościelnej w Legnickiej Kurii Biskupiej. Zajmuje się pracą badawczą nad zabytkowym instrumentarium organowym Dolnego Śląska. Opracowuje ekspertyzy konserwatorskie organów, jest inspektorem nadzoru nad prowadzonymi pracami remontowo-konserwatorskimi.

Od 2009 roku pełni funkcję dyrektora Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Legnicy. Po powołaniu do istnienia Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Legnicy w 2015 roku otrzymał funkcję dyrektora.

W 2014 r. obronił pracę doktorską i zdobył tytuł doktora muzykologii w Instytucie Muzykologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama