Nowy numer 49/2019 Archiwum

Katechezy przed Triduum

Biskup Zbigniew mówił dzisiaj, dlaczego Jezus łamał chleb, co oznaczał kielich męki oraz wytłumaczył inne znaczenie obmycia nóg.

W poniedziałek Wielkiego Tygodnia o godz. 19.30 w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej odbyła się pierwsze z trzech katechez bp. Zbigniewa Kiernikowskiego, które mają nas wprowadzić w przeżywanie misterium Triduum Paschalnego.

Hierarcha próbował opisać czym jest Triduum i dlaczego te dni są tak ważne dla chrześcijan:

Biskup pierwszą katechezę poświęcił w dużej mierze liturgii Wielkiego Czwartku, liturgii Wieczerzy Pańskiej i ustanowienia Eucharystii, którą trudno zrozumieć bez znajomości tradycji spożywania Paschy przez Żydów:

Hierarcha wytłumaczył też znaczenie kielicha:

Ciekawie też przedstawia się kwestia umycia nóg przez Jezusa:

Kolejne katechezy w Wyższym Seminarium Duchownym w wtorek oraz środę również o 19.30.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama