GN 42/2019 Archiwum

Za Drzewem Życia przejdź do galerii

W Legnicy wierni szli ulicami Starówki wpatrując się w relikwie Krzyża Świętego.

Tegoroczna Miejska Droga Krzyżowa odbyła się w piątek 23 marca. Nabożeństwo rozpoczęło się w kościele pw. św. Jana Chrzciciela a zakończyło w katedrze pw. św. Piotra i Pawła. Modlitwie przewodniczył bp. Zbigniew Kiernikowski. Obecny był także bp Marek Mendyk oraz liczni kapłani legnickich parafii a także alumni Wyższego Seminarium Duchownego.

- Ruszamy by uczestniczyć w drodze krzyżowej ulicami naszego miasta. By przejść naszą wewnętrzną drogę, drogę zmagań, razem z Chrystusem. By uczyć się patrzeć na wydarzenia, które mają miejsce w naszym życiu, przez pryzmat Jezusa Chrystusa. Brać krzyż i iść z ufnością, że to co dzieje się w naszym życiu, jest dane nam po to, byśmy lepiej poznawali nasz związek z Zbawicielem. Nieść w sobie przez drogi tego świata tajemnicę naszego zbawienia - mówił bp Zbigniew Kiernikowski.

W tym roku wiernym towarzyszyły relikwie Krzyża Świętego. Były niesione w specjalnym podświetlanym relikwiarzu. Po każdej stacji na swoje barki brali je przedstawiciele kolejnych legnickich parafii.

W modlitwie na centralnych uliczkach miasta wzięło udział około 700 osób.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama