Nowy numer 46/2019 Archiwum

Dom wśród braci i sióstr

Ks. Zenon Stoń honorowym obywatelem gminy Karpacz.

Rada Miasta Karpacza podjęła uchwałę o przyznaniu tytułu honorowego obywatela gminy Karpacz ks. Zenonowi Stoniowi, proboszczowie miejscowej rzymsko-katolickiej parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

Wręczenie aktu nadania oraz legitymacji „Honorowy Obywatel Gminy Karpacz” miało miejsce podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej 15 marca w Hotelu Mercure.

Ks. Zenon Stoń chwilę po udekorowaniu tak powiedział: - Bardzo dziękuję za ten zaszczytny i zobowiązujący mnie tytuł. Dziękuję osobom, które podjęły taką inicjatywę i tym, którzy poparli tę inicjatywę. Odwołam się teraz do tych rzeczywistości, które reprezentuję i w które wierzę, że nasza ojczyzna jest w niebie. Tam mamy mieszkanie przygotowane przez Boga. Dopóki jednak nie wprowadzę się do tych niebieski apartamentów, tak jak każdy śmiertelnik potrzebuję miejsca na ziemi. Takim miejscem dla mnie, takim mieszkaniem już od dawna jest właśnie Karpacz. Mówię nie tylko o geograficznie określonym miejscu, ale mówię przede wszystkim o ludziach, z którymi jestem związany od ponad 20 lat. Proszę nie traktować tego jako okolicznościowego banału, ale faktycznie czuję się tutaj jak w domu, jak wśród braci i sióstr. To miejsce tak, jak je odbieram, tak, jak je odczytuję, otrzymałem od Pana Boga. To jest dar - mówił ks. Zenon Stoń.

Nowy honorowy obywatel gminy Karpacz święcenia prezbiteratu przyjął 21 maja 1977 roku. Pracował m.in. w Legnicy i Wrocławiu. Ukończył studia specjalistyczne z zakresu filozofii teoretycznej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Po powrocie z studiów posługiwał m.in. w duszpasterstwie akademickim w Wrocławiu oraz jako proboszcz w Karpnikach. Proboszczem w Karpaczu jest od 1996 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama