Nowy numer 43/2020 Archiwum

Dom wśród braci i sióstr

Ks. Zenon Stoń honorowym obywatelem gminy Karpacz.

Rada Miasta Karpacza podjęła uchwałę o przyznaniu tytułu honorowego obywatela gminy Karpacz ks. Zenonowi Stoniowi, proboszczowie miejscowej rzymsko-katolickiej parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

Wręczenie aktu nadania oraz legitymacji „Honorowy Obywatel Gminy Karpacz” miało miejsce podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej 15 marca w Hotelu Mercure.

Ks. Zenon Stoń chwilę po udekorowaniu tak powiedział: - Bardzo dziękuję za ten zaszczytny i zobowiązujący mnie tytuł. Dziękuję osobom, które podjęły taką inicjatywę i tym, którzy poparli tę inicjatywę. Odwołam się teraz do tych rzeczywistości, które reprezentuję i w które wierzę, że nasza ojczyzna jest w niebie. Tam mamy mieszkanie przygotowane przez Boga. Dopóki jednak nie wprowadzę się do tych niebieski apartamentów, tak jak każdy śmiertelnik potrzebuję miejsca na ziemi. Takim miejscem dla mnie, takim mieszkaniem już od dawna jest właśnie Karpacz. Mówię nie tylko o geograficznie określonym miejscu, ale mówię przede wszystkim o ludziach, z którymi jestem związany od ponad 20 lat. Proszę nie traktować tego jako okolicznościowego banału, ale faktycznie czuję się tutaj jak w domu, jak wśród braci i sióstr. To miejsce tak, jak je odbieram, tak, jak je odczytuję, otrzymałem od Pana Boga. To jest dar - mówił ks. Zenon Stoń.

Nowy honorowy obywatel gminy Karpacz święcenia prezbiteratu przyjął 21 maja 1977 roku. Pracował m.in. w Legnicy i Wrocławiu. Ukończył studia specjalistyczne z zakresu filozofii teoretycznej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Po powrocie z studiów posługiwał m.in. w duszpasterstwie akademickim w Wrocławiu oraz jako proboszcz w Karpnikach. Proboszczem w Karpaczu jest od 1996 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama