GN 42/2019 Archiwum

Braciom najmniejszym

Okres Wielkiego Postu to także czas jałmużny i bezinteresownej pomocy potrzebującym. Wiedzą o tym w Złotoryi.

W sali widowiskowej Złotoryjskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji odbył się koncert charytatywny pod hasłem: "Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, mnieście uczynili". Ten cytat z Ewangelii był tu realizowany na różne sposoby. Jeden był tylko cel - pomoc w leczeniu 6-letniego Miłosza.

Na scenie ZOKiR-u pojawili się m.in. schola z parafii pw. św Jadwigi, schola dziecięca i młodzieżowa z parafii pw. Narodzenia NMP, Franciszek Gołębiowski z Legnicy, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Szkoły Podstawowej i Gimnazjum z Rokitnicy oraz franciszkanin o. Łukasz Buksa z zespołem.

We foyer można było spotkać wolontariuszy z puszkami, do których goście koncertu chętnie i hojnie wrzucali datki. Obok można było kupić wykwintne słodkości, przygotowane przez organizatorów przedsięwzięcia. W efekcie na pomoc Miłoszowi udało się zebrać ok. 6 tys. zł.

- W przygotowanie koncertu i sklepiku zaangażowało się bardzo dużo ludzi - zwraca uwagę Martyna Kisiel, jedna z wolontariuszek. - Ludzie o wielkich i dobrych sercach - dodaje. Organizatorami koncertu charytatywnego byli parafia pw. Narodzenia Najśw. Maryi Panny w Złotoryi oraz Złotoryjski Ośrodek Kultury i Rekreacji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama