GN 42/2019 Archiwum

Profanacja Najświętszego Sakramentu w Szklarskiej Porębie!

27-letnia kobieta włamała się do zakrystii i spaliła znajdujące się w tabernakulum konsekrowane Hostie.

W nocy z piątku na sobotę (16/17 marca) doszło do włamania do kościoła pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Szklarskiej Porębie. 27-letnia kobieta przez okno dostała się do zakrystii, dotarła do tabernakulum i spaliła znajdujące się tam konsekrowane Hostie.

Dzięki zamontowanemu w kościele monitoringowi udało się zawiadomić policję i straż pożarną, gdy kobieta była jeszcze w środku. Policjanci zatrzymali sprawczynię i osadzili w areszcie.

Biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski wydał już specjalny komunikat, w którym wzywa do ekspiacji za znieważenie Najświętszego Sakramentu.

Decyzją ordynariusza diecezji legnickiej powyższy kościół pozostanie zamknięty aż do obrzędu publicznego przebłagania za grzech znieważenia. Odbędzie się on w niedzielę 18 marca o 9.00.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

 • Tomaszszcz
  17.03.2018 17:48
  Niech jej Bóg wybaczy! Może była na leczeniu lub inna choroba ? Tylko Bóģ to wie i już tej pani wybaczył.
  doceń 20
 • halinkaa
  17.03.2018 18:19
  ciężkie to do pojęcia, ale równie dziwne jak kard. Dziwisz wyróżnia odznaczeniem członka Rotary Club z Jeleniej Góry czyli po sąsiedzku
  doceń 13
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama