Nowy numer 44/2020 Archiwum

Poznali świętego przejdź do galerii

Ponad 20 uczniów z całej diecezji legnickiej wzięło udział w bardzo ciekawym konkursie.

Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Św. Franciszka z Asyżu w Legnicy gościło diecezjalny etap XII Ogólnopolskiej Olimpiady Franciszkańskiej wiedzy o św. Maksymilianie Marii Kolbe.

Przyjechali tu uczniowie, którzy wykazali się największą wiedzą na etapie szkolnym. Dotarli tu z Jeleniej Góry, Zgorzelca, Prochowic, Krzeszowa i Legnicy. Młodzi musieli wykazać się znajomością biografii (pytania np. w którym roku wyjechał na misje), twórczości (uzupełnienie zdania „Mimo dużej skłonności do pychy ..… pociągała mnie bardziej”) a nawet informacji, „kto był pierwszym kasjerem działalności o. Maksymiliana zmierzającej do szerzenia czci Matki Bożej?”.

O. Józef Szańca OFM Conv., dyrektor katolickiego liceum, jeszcze przed otwarciem koperty z pytaniami podkreślał wysoki poziom konkursu. – Jest to konkurs ogłoszony na stronie ministerialnej. Jest to więc poważne wydarzenie. Zeszłoroczne pytania wymagały dużej wiedzy. Młodzież jednak wykazała się bardzo dużą znajomością św. Maksymiliana. Bardzo się cieszę, bo jest to najbardziej rozpoznawalny święty Polak – zaraz po św. Janie Pawle II – mówił zakonnik.

W tym roku w Legnicy najlepsi okazali się wśród gimnazjalistów Julia Kreis z  Gimnazjum im. św. Franciszka w Legnicy, a wśród licealistów – Mikołaj Potoczak z Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy. Eliza Jonczyk z Jeleniej Góry.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama