Nowy numer 44/2020 Archiwum

Pomilczeć z Bogiem

W piątek 16 marca można wziąć udział w Drodze Krzyżowej, której trasa ciągnie się przez 50 kilometrów.

Ogólnopolska inicjatywa Ekstremalnych Dróg Krzyżowych trafiła też na Dolny Śląsk. W diecezji legnickiej istnieje na razie jedna taka trasa – biegnąca z Wojcieszowa do Legnicy. Będzie można ją przejść 16 marca.

Wszystko rozpocznie się Eucharystią o godz. 19 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Wojcieszowie. Po liturgii i ucałowaniu relikwii Krzyża Świętego odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Według standardów i idei EDK każdy idzie w niej na własną odpowiedzialność, musi też być przygotowany na warunki pogodowe, a także możliwość nieukończenia trasy. Towarzyszyć mu będą milczenie, chłód i mrok.

Trasa jest bardzo długa, bo wynosi ponad 50 km, jednak jest przy tym stosunkowo łagodna. Zaczyna się co prawda od ponadgodzinnego podejścia na wzniesienia górujące nad Wojcieszowem z przewyższeniem ok. 300 m, jednak później jest już praktycznie z górki, aż do samej Legnicy. Uczestnicy będą wcześniej szli przez miejscowości: Lipa, Muchów, Pomoce, Chroślice, Słup i Winnica. Zakończenie odbędzie się w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Legnicy (os. Piekary), gdzie również znajdują się relikwie Krzyża Świętego, które uczestnicy będą mogli ucałować.

– Pierwszy raz w życiu modliłem się w ten sposób, uczestnicząc w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej – opowiadał w zeszłym roku Adam z Legnicy. – Dało mi to bardzo dużo. Potrafiłem odrzucić wszystko to, co mam na co dzień w domu, różne pokusy, np. telewizję, internet. Poszedłem i udało mi się porozmawiać w spokoju z Panem Bogiem.

Więcej informacji na stronie www.edk.org.pl, Facebooku (Legnica.edk) oraz pod adresem e-mail: edk_legnica@wp.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama