GN 42/2019 Archiwum

Kolędy wielkanocne

Warsztaty tradycyjnych pieśni wielkanocnych dla dorosłych zorganizował miejscowy Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji. Zaplanowano cztery spotkania, podczas których będzie można zapoznać się z tradycją i obrzędowością wielkanocną oraz symboliką pieśni, zwanych kolędami wielkanocnymi.

– Na wschodzie Polski, na Białorusi i Litwie popularne było niegdyś również kolędowanie wielkanocne – opowiada prowadząca warsztaty Karolina Rosocka, animatorka i pasjonatka kultury tradycyjnej.

– Kolęda to inaczej pieśń życząca. W tradycyjnej kulturze kolędowanie było zatem przypisane zarówno do okresu świąt Bożego Narodzenia, jak i Wielkanocy. Były to dwa ważne momenty w cyklu kalendarzowym. Zwiastowały zakończenie roku oraz jego początek – mówi.

Warsztaty obejmują m.in. emisję głosu, ćwiczenia oddechowe, gimnastykę całego ciała oraz ćwiczenia rytmiczne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama