GN 42/2019 Archiwum

Wam też się uda

W niecałe dwie doby udało się wlać nadzieję do serc dziewięciu parom małżeńskim.

W Legnicy w domu prowadzonym przez siostry karmelitanki od wieczora 23 lutego do południa 25 lutego trwały rekolekcje w duchowości Spotkań Małżeńskich. Tym razem zgłosiło się na nie aż dziewięć par – niektóre były z kilkuletnim stażem, inne z kilkudziesięcioletnim.

Małżeństwa, przyjeżdżając na rekolekcje, odrywają się od codziennego zabiegania, często po wielu latach mogą wreszcie porozmawiać na tematy, na które na co dzień nie znajdują czasu. Wielką pomocą dla nich są wtedy kapłan, służący rozmową czy spowiedzią, a także inne małżeństwa, głoszące świadectwa. Tak też było w Legnicy.

– Przyjeżdżają lekko wystraszeni i nierzadko skonfliktowani. W sobotę widać, że siedzą już bliżej siebie. A w niedzielę wyjeżdżają radośni, z nadzieją, że skoro nam się udało, to i im się uda. Współprowadzimy z mężem rekolekcje, ale nie uważamy siebie za specjalistów od małżeństwa, choć dzięki 44 latom praktyki możemy mówić o jakichś doświadczeniach. Dzielimy się nie tylko tym, co piękne, ale i tym, co było u nas trudne. Mówimy, jak udawało nam się wychodzić z tych trudności – mówi Irena Orzelska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama