Nowy numer 42/2019 Archiwum

Po drodze do mistrzostwa

Są już najlepszymi piłkarzami wśród ministrantów, lecz na razie tylko w swoim rejonie.

W sobotę 24 lutego halą sportową w Zawidowie przy Zespole Szkół Podstawowej i Gimnazjum zawładnęli piłkarze. Ministranci i lektorzy ze szkoły podstawowej, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych walczyli w Turnieju Piłki Halowej Służby Liturgicznej rejonu zgorzelecko-bolesławieckiego.

Zmagania sportowe zaczęły się jednak gdzie indziej, bo w kościele pw. św. Józefa Rzemieślnika. To tam ministranci, lektorzy i ich opiekunowi oddali cześć Jezusowi i prosili o błogosławieństwo.

W samym turnieju wzięło udział aż 12 drużyn z 9 parafii. Rywalizacja, choć zacięta, odbywała się w bardzo przyjacielskiej atmosferze i przy głośnym dopingu. Czarnym koniem turnieju okazały się (w swoich kategoriach wiekowych) drużyny z parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bolesławcu, parafii pw. św. Jana Chrzcielna w Leśnej oraz parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Bogatyni.

Zwycięzcy spotkają się jeszcze raz, ponieważ 14 kwietnia odbędzie się wielki diecezjalny finał rozgrywek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL