Nowy numer 44/2020 Archiwum

Nasza uczelnia

50 lat temu wrocławski Papieski Wydział Teologiczny został oficjalnie uznany przez Watykan.

Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu kształci kilkaset osób w kilku miejscowościach. Świeckich we Wrocławiu i Zielonej Górze na studiach dziennych, w Świdnicy na zaocznych oraz w seminariach duchownych: metropolitalnym i franciszkańskim – we Wrocławiu, diecezjalnych – w Świdnicy i Legnicy oraz salwatoriańskim – w Bagnie.

22 lutego mija 50 lat, odkąd to prefekt kongregacji, której podlegały wydziały teologiczne, uznał, że wrocławski wydział, działający wówczas tylko i wyłącznie w ramach Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Wrocławskiej, jest spadkobiercą tradycji, a także naturalną kontynuacją przedwojennego katolickiego wydziału teologicznego działającego przed 1945 r. na Uniwersytecie Wrocławskim.

Co prawda tytuł "papieski" wydział otrzymał dopiero kilka lat później, ale to uznanie ze strony watykańskiej było kluczowe dla rozwoju uczelni. - Główne uroczystości odbywać się będą 21-23 czerwca. W planach mamy m.in. wizytę przedstawicieli Watykanu, sympozjum naukowe, a także zjazd absolwentów - mówi ks. dr hab. Sławomir Stasiak, prorektor ds. Promocji PWT we Wrocławiu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama