GN 41/2019 Archiwum

Nasza uczelnia

50 lat temu wrocławski Papieski Wydział Teologiczny został oficjalnie uznany przez Watykan.

Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu kształci kilkaset osób w kilku miejscowościach. Świeckich we Wrocławiu i Zielonej Górze na studiach dziennych, w Świdnicy na zaocznych oraz w seminariach duchownych: metropolitalnym i franciszkańskim – we Wrocławiu, diecezjalnych – w Świdnicy i Legnicy oraz salwatoriańskim – w Bagnie.

22 lutego mija 50 lat, odkąd to prefekt kongregacji, której podlegały wydziały teologiczne, uznał, że wrocławski wydział, działający wówczas tylko i wyłącznie w ramach Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Wrocławskiej, jest spadkobiercą tradycji, a także naturalną kontynuacją przedwojennego katolickiego wydziału teologicznego działającego przed 1945 r. na Uniwersytecie Wrocławskim.

Co prawda tytuł "papieski" wydział otrzymał dopiero kilka lat później, ale to uznanie ze strony watykańskiej było kluczowe dla rozwoju uczelni. - Główne uroczystości odbywać się będą 21-23 czerwca. W planach mamy m.in. wizytę przedstawicieli Watykanu, sympozjum naukowe, a także zjazd absolwentów - mówi ks. dr hab. Sławomir Stasiak, prorektor ds. Promocji PWT we Wrocławiu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL