Nowy numer 44/2020 Archiwum

Salezjan czeka

Katolicka szkoła podstawowa w Lubinie już zaprasza do przemyślenia, czy nie warto właśnie im powierzyć edukację najmłodszych.

Czasu na podjęcie decyzję jest jeszcze trochę, lecz nie za dużo. Dyrekcja szkoły czeka na zgłoszenia tylko do 28 marca br. Rekrutacja odbywa się do klasy I. Trwają także zapisy do klas VI, V, VI oraz VII.

Dzień Otwarty dla rodziców i kandydatów do klasy I odbędzie się 22 lutego (czwartek) o godz. 17.00 w budynku szkoły przy ul. Sowiej 7.
Dzień Otwarty dla rodziców i kandydatów do klasy IV, V, VI, VII odbędzie się 15 marca (czwartek) o godz. 17.00 w budynku szkoły przy ul. Sowiej 7.

Więcej informacji na stronie internetowej www.salsp.pl oraz pod numerem telefonu 76 721-04-60.

Salezjańska szkoła podstawa kontynuuje tradycje przejęte od likwidowanego w ramach reformy oświaty gimnazjum. Był to bardzo dobry poziom kształcenia i wychowania. Świadczą o tym chociażby suche liczby-wyniki zeszłorocznych testów szóstoklasistów. Średnia wojewódzka i miejska z języka polskiego oscylowała na poziomie blisko 65% poprawnych odpowiedzi. Salezjanie mogą pochwalić się prawie 85% wynikiem! Podobną dysproporcję widać też w wynikach chociażby z języka angielskiego na poziomie podstawowym, gdzie średnia wojewódzka to 65% a w "katoliku" prawie 90%.

Co do samego wychowania to niech o nim świadczy fakt, że już w statucie szkoły zatwierdzonym przez władze kuratoryjne jest zapis: Paragraf 1 punkt 4: "Podstawą wychowania w szkole jest system prewencyjne św. Jana Bosko".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama