Nowy Numer 37/2019 Archiwum

Autobus czerwony

W związku z niedawnym Światowym Dniem Chorych w parafii Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny w Wojcieszowie zorganizowano zbiórkę krwi.

Prawie 10 litrów najcenniejszego leku, jakim jest ludzka krew, zebrano podczas jednodniowej wizyty specjalnego autobusu przystosowanego do mobilnego poboru krwi.

Najmłodszymi dawcami były dwie panie, które dopiero co ukończyły 18 rok życia i krew oddały po raz pierwszy. Punkt obsługiwali lekarze i pielęgniarki z Wrocławia.

- Dziękujemy wszystkim, którzy w tym dniu podzielili się najlepszym lekarstwem jakim jest krew - mówi Michał Krawczyk, parafianin z Wojcieszowa, współorganizator wizyty czerwonego autobusu.

Akcja honorowego oddawania krwi prowadzona jest cały rok. Mimo to, każdego lata brakuje tego leku w magazynach szpitali i klinik.

Dlatego popularyzacja tego rodzaju pomocy, a co za tym idzie zwiększanie ilości krwi i osocza w bankach krwi, może znacznie zmniejszyć deficyt tego leku podczas wakacji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL