GN 42/2019 Archiwum

Dziś Środa Popielcowa. Rozpoczynamy Wielki Post

We wszystkich parafiach kapłani posypują głowy wiernych popiołem. Przed nami wielkopostne nabożeństwa pasyjne.

Choć dzień ten nie jest świętem nakazanym, warto dziś wziąć udział we Mszy św. Tego dnia kapłan posypuje głowy wiernych popiołem, wypowiadając słowa: "Pamiętaj, że prochem jesteś i w proch się obrócisz" lub "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię". Historia tego obrzędu sięga VIII wieku.

W legnickiej katedrze Msze św. połączone z obrzędem posypania głów popiołem na znak pokuty zaplanowano na 12.00 i 18.30.

Z okresem Wielkiego Postu związane są tradycyjne nabożeństwa pasyjne. W najbliższy piątek odbędzie się w katedrze Droga Krzyżowa. Dla dorosłych i młodzieży - o 11.30 lub 18.00, a dla dzieci - o 17.00. W najbliższą niedzielę natomiast Gorzkie Żale o 17.30.

Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w katedrze jak zwykle w V Niedzielę Wielkiego Postu, czyli 18 marca. Poprowadzi je ks. Wojciech Kapusta ze Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła. Będzie to pierwszy etap przygotowania do peregrynacji figury św. Michała z Gargano.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama