Nowy numer 42/2019 Archiwum

Wielkie ściganie powraca!

Jeden z trzech wyścigów Szosowego Klasyka znowu pojedzie drogami diecezji legnickiej. Dla miłośników kolarstwa to wielka gratka.

Szklarska Poręba po raz kolejny będzie gościła najlepszych szosowców w kraju. Trwają już zapisy do startu, który zaplanowano na 8 lipca.

- Stara dobra szosa ma się wciąż całkiem dobrze, a właściwie coraz lepiej. Po latach zapomnienia i wszechobecnego kultu rowerów górskich powraca, wciąż pokazując jak wielki drzemie w niej potencjał - mówi Bolesław Kozłowicz, współorganizator Szosowego Klasyka. 

Wyścig będzie miał w tym sezonie swój wielki, dolnośląski come back i to w zupełnie nowej odsłonie i w nowym towarzystwie.

- Wyścigi w Szklarskiej Porębie, Miękini i Grodowcu zasilą stawkę imprez wchodzących w skład prestiżowej rywalizacji w cyklu Via Dolny Śląsk, skupiającej najważniejsze kolarskie wyścigi Dolnego Śląska - wyjaśnia B. Kozłowicz.

Na początek jednak kolarze wystartują 8 kwietnia w Sobótce (Ślężański Mnich). Później czeka nas Szosowy Klasyk w Miękini (15.04), następnie zaliczany do Grand Prix Polski Visegrad V4 Race w Sobótce, Grand Prix Doliny Baryczy w Żmigrodzie i Korona Kocich Gór w Skotnikach.

Lipcowy wyścig w Szklarskiej Porębie będzie jednym z ostatnich tegorocznych startów. Po nim zawodnicy staną jeszcze na starcie wyścigów w Grodowcu (Szosowy Klasyk 4 sierpnia) i na finał sezonu znowu w Sobótce.

Dwóch największych organizatorów (KS Ślęża Sobótka i Grabek Promotion) oraz osiem największych wyścigów szosowych dla amatorów, wspólna klasyfikacja i wspólny regulamin. Tak w skrócie można scharakteryzować to wielkie kolarskie przedsięwzięcie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL