Nowy numer 3/2021 Archiwum

Przyjdź na rodzicielską burzę mózgów!

Trzy niemieckie pary oczekujące potomstwa zapraszają na spotkanie na temat tego, co to znaczy być rodzicem i założyć rodzinę.

Pomysł powstał w głowach szóstki młodych Niemców, mieszkańców Görlitz. W skrócie chodzi im o stworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń i pomysłów na bycie rodzicem, i to zarówno po polskiej, jak i niemieckiej stronie Nysy. 

Dlatego we wtorek, 13 lutego zapraszają wszystkich młodych rodziców i te pary, które właśnie spodziewają się dzieci, do wspólnego omówienia projektu, który od jakiegoś czasu chodzi im po głowie.

Zapraszają na spotkanie otwarte, swoistą burzę mózgów, która pozwoli nadać projektowi kierunek i kształt najbliższy oczekiwaniom przyszłych użytkowników. 

- Spotkanie ma być próbą nawiązania kontaktów z polskimi rodzicami, otwartymi na wspólne rozkręcenie projektu, który pozwoliłby im spełnić swoje marzenia i pomysły związane z pracą z dziećmi i rodzinami, oraz byłby dla nich spełnieniem życiowych aspiracji - tłumaczy Renata Burdosz ze zgorzeleckiego magistratu

Lokal na takie spotkanie już jest. Przekazała go szóstce przyszłych rodziców miejska spółka KommWohnen. Jest także nazwa tego miejsca, które ochrzczono mianem Centrum Rodziny. Centrum znajduje się pod adresem Jakobstraße 5 w Görlitz. Tam też odbędzie się wtorkowe (13.02) spotkanie, poświęcone nowemu projektowi. Zaproszeni są wszyscy kreatywni, którzy chcieliby współtworzyć to miejsce przyjazne rodzinie.

- Wszyscy właśnie spodziewają się dzieci, dlatego myśli twórców tego projektu szczególnie intensywnie skupiają się teraz właśnie na byciu rodzicem i krążą wokół rodziny, dzieci, organizacji dnia młodych rodzin - mówi R. Burdosz. 

- Ambicją tych młodych ludzi jest, aby w miejscu tym spotykali się rodzice i rodziny z dziećmi żyjące w Europa-Mieście, po obu stronach Nysy Łużyckiej, dając najmłodszym szansę obcowania z rówieśnikami posługującymi się różnym językiem, a rodzicom ułatwić poznawanie się i wymianę doświadczeń - dodaje.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama