Nowy numer 42/2019 Archiwum

Blask Kościoła w habicie

– Wasze świadectwo jest potrzebne światu, który jest tak często „nakręcony” na siebie – mówił bp Zbigniew Kiernikowski podczas Dnia Życia Konsekrowanego.

W legnickiej katedrze 2 lutego spotkały się osoby, które całkowicie poświęciły się Bogu, wybierając życie konsekrowane. W samo południe rozpoczęła się Eucharystia pod przewodnictwem biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego.

Ojciec Damian Stachowicz z zakonu franciszkanów (brązowych) z klasztoru pw. NMP Królowej Zakonu Serafickiego w Legnicy przypomina, że to św. Jan Paweł II w 1997 r. ogłosił to święto. – Papież, inicjując ten dzień, chciał, by Kościół pamiętał też o osobach konsekrowanych, dziękował za ich dar, przepraszał za to, co bywa złe, i prosił o dalszy rozwój – mówił zakonnik.

Ordynariusz dziękował ojcom, siostrom i braciom zakonnym za ten dar życia, który „jaśnieje światłem Chrystusa i jest znakiem dla tego świata”. – Dziękuję wam za świadectwo wiary, konsekracji, czyli oddania się, pozwolenia, by Pan przeprowadził swoje dzieło. To jest potrzebne światu, który jest tak często „nakręcony” na siebie i potrzebuje impulsu, światła „na oświecenie pogan”, po to, by Kościół jaśniał blaskiem tej konsekracji – mówił bp Zbigniew Kiernikowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL