GN 42/2019 Archiwum

Zimowe szaleństwo z ks. Bosko

Podczas tegorocznych ferii zimowych salezjanie z Chocianowa przygotowali dla dzieci i młodzieży dwie atrakcyjne propozycje.

W pierwszym tygodniu było to zimowisko w Karpaczu w którym udział wzięło 35 osób w większości ministranci i dzieci ze scholi „Chocianowskie Nutki”. W drugim tygodniu zorganizowano zimowe półkolonie w mieście dla 60 uczestników.

Wiele radości uczestnikom tegorocznych ferii przyniosły zmagania na lodowisku i wodne zabawy na basenie. A to nie był koniec zimowych atrakcji.

- W roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, ks.Krzysztof, kierownik oratorium, zaprosił do nas Tomasza Stecia, animatora naszego oratorium, należącego do grupy rekonstrukcji historycznej ‘39-’45 - opowiada Katarzyna Rosa, jedna z uczestniczek.

- Nasz gość w bardzo interesujący sposób zaprezentował umundurowanie i uzbrojenie szeregowego polskiej armii na wschodzie w okresie II wojny światowej, a także umundurowanie szeregowego współczesnego wojska polskiego - dodaje.

Całe tegoroczne ferie podopiecznych chocianowskich salezjanów zakończyła uroczysta Msza św., w dziękczynnej intencji za piękne chwile na tegorocznym zimowisku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama