Nowy numer 44/2020 Archiwum

Karambol na DK3

Pod Polkowicami doszło do wypadku samochodowego. 3 osoby nie żyją, kilkanaście jest rannych (Aktualizacja)

Na dotychczasowej nitce Drogi Krajowej nr 3 w Biedrzychowej - między Lubinem a Polkowicami - doszło do tragicznego wypadku drogowego. Od jadącej tą drogą ciężarówki odpięła się przyczepa i zjechała na przeciwległy pas ruchu, gdzie uderzyła w autobus przewożący pracowników ZG Rudna należącej do KGHM Polska Miedź S.A., na który z kolei najechał bus na ukraińskich numerach rejestracyjnych. W wyniku wypadku zginęły 2 osoby, a aż 18 zostało rannych, w tym 3 - ciężko. Jedna z nich w nocy z 29/30 stycznia br. zmarła. Tak więc ofiar wydarzenia jest aż 3.

Prezes KGHM Polska Miedź S.A. po upewnieniu się, że ofiary wypadku to pracownicy miedziowego holdingu, ogłosił trzydniową żałobę w firmie.

Na miejscu trwają działania służb ratunkowych z aż trzech powiatów. W akcję jest zaangażowanych bardzo dużo sił i środków, w tym grupa ratownictwa technicznego z Bolesławca, a także śmigłowiec z pogotowia lotniczego.

Policja wprowadziła objazd przez Lubków, Szklary Górne, Nowinki, Sobin i Polkowice.

Karambol na DK3   Zderzone pojazdy blokują przejazd na DK3 112polkowice.pl Odcinek ten jest obecnie bardzo obciążony ruchem. Do niedawna przebiegała tędy trasa z dwoma pasami w każdym kierunku. Jednak ze względu na budowę trasy S3, która będzie częściowo przebiegała starymi fragmentami DK3, zbudowano tymczasową trasę, która jest jednopasmowa w każdym kierunku. Obciążenie trasy Polkowice-Lubin, obliczane na 40 tys. pojazdów dziennie, nie zmniejszyło się od czasu rozpoczęcia budowy S3, a przez ograniczenie liczby pasów zmniejszyła się jednak przepustowość drogi.

Niedawno okazało się, że budowa trasy S3 nie zostanie zakończona planowo, tj. na jesieni 2018 r., a dopiero na późną wiosnę 2019 roku. O ile rzecz jasna nie pojawią się na nowo problemy między wykonawcą a podwykonawcami albo zima 2018/2019 nie będzie tak łagodna jak obecna.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama