Nowy numer 44/2020 Archiwum

Tu się wyleje Duch Święty

W tym roku Dzień Kobiet będzie w Legnicy obchodzony 16 lutego. Nie, to nie żart.

W piątek 16 lutego o godz. 16 w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski rozpocznie się spotkanie uwielbieniowe dla katolickich kobiet. Tylko dla kobiet. Nosi ono nazwę „Magnificat". Gościem specjalnym wydarzenia będzie Maria Vadia z Florydy w USA. Jest ona znana w Legnicy ponieważ była u nas już kilka razy.

Na plan spotkania składa się uroczysta kolacja, uwielbienie Boga, świadectwo gościa oraz modlitwa wstawiennicza. Jednak nie chodzi tylko o miłą atmosferę. „Magnificat” to jest coś więcej. Nazwa jest zaczerpnięta z nazwy modlitwy uwielbienia, jakie wypowiedziała Maryja podczas spotkania z Elżbietą. Spotykając się ze sobą jako kobiety wybrane przez Boga, nie są same. Jest między nimi miejsce dla Boga. Organizatorzy tak opisują tę scenę: „Scena spotkania Świętej Elżbiety z Maryją jest inspiracją dla posługi Magnificat’u. Ta posługa kobiet w Kościele rzymskokatolickim, za przykładem Maryi i Św. Elżbiety rodzi żywą wiarę w Boga i w Jego działanie w naszym życiu razem z miłością do Maryi i Kościoła.

Magnificat w Polsce funkcjonuje od 1999 roku, kiedy to zaczęła go organizować dr Anna Saj. Mając oczywiście błogosławieństwo miejscowego ordynariusza abp Józefa Życińskiego. Dzisiaj Magnificat działa na stałe w archidiecezjach katowickiej i częstochowskiej. - Jest to inicjatywa powstała w Nowym Orleanie w USA, w kręgach katolickiej Odnowy w Duchu Świętym. Ma pomagać kobietom w otwieraniu się na działanie Ducha Świętego. Na głębszym powierzeniu się Jezusowi jako Panu. Stwarza możliwość do wzrostu wiary - mówi dr Anna Saj z Armii Dzieci z Lublina. - Zapraszamy kobiety na uroczysty posiłek. Spotykamy się po to, by razem zjeść kolację w miłej atmosferze. Żeby doświadczyć relacji bliskości. Żeby w tym wszystko miało miejsce działanie Ducha Świętego. W oparciu o spotkanie Maryi i św. Elżbiety, które inspiruje, by stawać przed sobą i dzielić się Dobrą Nowiną, co Bóg dobrego zdziałał w życiu. Jest to tak dynamiczne, że Duch Święty wylewa się z całą mocą. Maryja śpiewa swój osobisty Magnificat. Chcemy podobnie realizować to uwielbienie w swoim życiu. Modlimy się o wsparcie, zachętę, pociesznie, umocnienie. Jest to okazja do modlitwy za siebie nawzajem. Moje 20-letnie doświadczenie w Lublinie pokazuje mi, że wiele kobiet wchodząc Magnificat szukało i odnalazło głębię relacji z Bogiem i Kościołem. Poruszone Duchem Świętym trafiały do wspólnot w Kościele i porządkowały swoje życie sakramentalne – mówi Anna Saj.

Ze względu na formę spotkania, są wymagane zgłoszenia. Tych można dokonać pod numerem telefonu 509 207 397.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama