Nowy numer 49/2020 Archiwum

Przykład idzie z... parkietu

Jak spędzać ferie, żeby było bezpiecznie i zdrowo? Na przykład grając w piłkę! Pokazali to policjanci z Polski, Czech i Słowacji.

Okazją do spotkanie policyjnych drużyn futsalowych były organizowany już po raz 9. złotoryjski Międzynarodowy Turniej Piłki Halowej. Bój na parkiecie toczył się nie tylko o puchar miejscowego komendanta powiatowego policji. Była to okazja, aby młodym złotoryjanom pokazać jak bawić się bezpiecznie podczas zimowego wypoczynku. Ale nie tylko.

- Złotoryjski turniej miał na celu popularyzację sportu wśród służb mundurowych, szczególnie piłki nożnej, która cieszy się niewątpliwie największym zainteresowaniem w środowisku policyjnym. Chodziło także zacieśnienie kontaktów międzynarodowych pomiędzy reprezentacjami policji polskiej, czeskiej i słowackiej - informuje asp. szt. Wojciech Jabłoński z KPP w Złotoryi.

Przykład idzie z... parkietu   Ciekawym elementem spotkania był pokaz tropów leśnych zwierząt, przygotowany przez nadleśnictwo w Złotoryi. KPP Złotoryja /luca2018 W tegorocznych zawodach wzięło udział 9 drużyn, w tym dwie zagraniczne. Rywalizacja była bardzo zacięta, a kibice niejednokrotnie byli świadkami wspaniałych akcji. W finale naprzeciw siebie stanęli reprezentanci KPP w Złotoryi oraz KPP w Polkowicach, którzy wygrali mecz i cały turniej. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja KMP w Legnicy. Najlepszą drużyną zagraniczną została reprezentacja słowackiej policji, zajmując czwarte miejsce.

Za to dżentelmenami całego turnieju i zdobywcami pucharu Fair Play zostali policjanci z Czech. Najlepszym bramkarzem został Tomasz Ziąber ze złotoryjskiego nadleśnictwa. Miano króla strzelców wywalczył Marek Miklas z ZKS Górnik Oldboys. Najlepszym zawodnikiem okazał się Mirosław Kunz z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach.

Podczas rozgrywek złotoryjscy policjanci rozmawiali z dziećmi i młodzieżą szkolną o zasadach bezpiecznego wypoczynku podczas ferii zimowych. Pracownicy Nadleśnictwa w Złotoryi opowiadali o zwierzętach leśnych i pozostawianych przez nie tropach. Współorganizatorami tegorocznego turnieju byli Urząd Miejski w Złotoryi, Nadleśnictwo w Złotoryi oraz Zarząd Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Złotoryi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama