Nowy numer 42/2020 Archiwum

Powołanie w sercu

Prawie 30 chłopaków skorzystało z zaproszenia do spotkania z Bogiem.

Od popołudnia 19 stycznia do południa 21 sty- cznia w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Legnickiej odbywały się rekolekcje dla młodzieży męskiej – uczniów szkół ponadgimnazjalnych i młodszych.

– Jak każde rekolekcje, tak i te w seminarium są czasem doświadczenia wiary. Młody człowiek żyjący w dzisiejszych czasach z łatwością może zostać pochłonięty przez sprawy tego świata, które w wielu przypadkach, niestety, odciągają od Pana Boga, często powodują zachwianie, a nawet utratę wiary – mówi ks. Tomasz Kołodziej, prefekt w WSD DL. – Czas rekolekcji jest okresem odnowienia wiary i pogłębienia jej, oderwania się od spraw, którymi żyje świat, i wejścia w strefę ciszy, refleksji nad swoim życiem, wglądu w siebie, poznawania Boga i Jego zamysłu wobec każdego z nas, a przede wszystkim doświadczenia Bożej miłości. Warto tu przyjechać, by doświadczyć spotkania z Jezusem, który realnie jest obecny i działa we wspólnocie, w słowie Bożym, modlitwie i sakramentach.

Do Legnicy „śmiałków” gotowych na spotkanie z Bogiem przyjechało około trzydziestu. – Dostałem zaproszenie od księdza wikarego. Myślę, że warto było go posłuchać i na pewno lepiej spędziłem czas niż gdybym miał siedzieć w domu przed komputerem. Nauczyłem się sporo rzeczy, podpytywałem kleryków, przyglądałem się im. Poznałem tutaj wielu fajnych kolegów – mówi Arkadiusz.

Z kolei Kacper Gąsior z Zawidowa twierdzi, że w tym miejscu autentycznie doświadczył Boga. – Przyjechałem tutaj po raz czwarty. Lubię spotykać się z innymi w atmosferze, jaka tutaj panuje. Fajnie jest spotkać się z klerykami, a poprzez nich z Panem Bogiem. Tutaj jest najbliżej do Niego – mówi młodzieniec.

Na młodzieńców w seminarium czekały modlitwy, rozmowy z klerykami i przełożonymi, możliwość pobycia w ciszy czy posłuchania starszych. Wśród nich był też bp Marek Mendyk, który w niedzielę sprawował Eucharystię w intencji rekolektantów. W homilii zachęcał ich do wsłuchiwania się w głos Boga, który w sercu powołuje do kapłaństwa, i opowiedział im historię odczytania swojego powołania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama