Nowy numer 42/2020 Archiwum

Na Śnieżce wieje 166 km/h

Zgodnie z przewidywaniami synoptyków, wiatr nad terenem diecezji narasta. Najmocniej wieje w Sudetach, gdzie dodatkowo pojawiły się śnieżyce.

Orkan Friederike zabił w niemieckiej Turyngii trzy osoby, w tym strażaka przywalonego padającym drzewem. Wichura zbliża się do granicy z Polską.

Jak podaje portal112polkowice.com, w naszym regionie wiatr najsilniej wieje na Śnieżce, gdzie godzinę temu osiągnął 166 km/h. W Legnicy zanotowano 101 km/h, a w Jeleniej Górze 83 km/h. Bardzo mocno wieje także w okolicach Zgorzelca i Lubania. Nie odnotowano na razie większych strat w rejonie Zagłębia Miedziowego.

Na razie służby nie informują o dużych stratach wywołanych coraz silniejszym wiatrem. Mimo to strażacy interweniowali kilkadziesiąt razy. Najwięcej w powiecie złotoryjskim. Padający gęsty śnieg w połączeniu z porywistym wiatrem daje się we znaki w Sudetach.

Na drodze krajowej nr 3 pomiędzy Nową Wsią Legnicką a Koiszkowem przewróciła się cysterna przewożąca paliwo. Przyczyną wypadku był porywisty, boczny wiatr. Doszło do wycieku paliwa. Nikt nie ucierpiał. Na miejscu jest zastęp ratownictwa chemicznego JRG 2 Legnica.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przygotowało tablicę poglądową, informującą, jak zachować się w przypadku silnego huraganu. Synoptycy na najgorsze karzą się przygotować w nocy. Do rana wiatr ma powoli ustępować.

Na Śnieżce wieje 166 km/h  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama