Nowy numer 42/2020 Archiwum

Będzie silnie wiało!

Dzisiejsza noc może być trudna dla służb i mieszkańców diecezji legnickiej. Synoptycy przewidują, że orkan będzie wiał z prędkością do 140 km/h. W Sudetach spadnie śnieg.

Nad Polskę nadciąga wichura "Friederike", która obecnie przechodzi przez Niemcy. Według prognoz, jej siła będzie mniejsza z każdą godziną. W Holandii porywy przekraczały aż 140 km/h. Wichura wkroczy do Polski od strony zachodniej. Na Dolnym Śląsku spodziewane porywy mogą przekraczać 100 km/h.

Komunikat w tej sprawie rozesłała do swoich placówek m.in. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Także na stronach lokalnych samorządów, służb ratunkowych oraz parków krajobrazowych pojawiły się ostrzeżenia o nadciągającym załamaniu pogody.

Na najbliższą dobę (18/19 stycznia) Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega o silnym wietrze - lokalnie w porywach do 90-110 km/h - dla 12 województw. Najmocniej ma wiać w szczytowych partiach Sudetów, gdzie porywy wiatru mogą dochodzić do 140 km/h.

Na obszarze Sudetów i Przedgórza Sudeckiego obowiązują już ostrzeżenia o zawiejach i zamieciach śnieżnych. Na Przedgórzu Sudeckim i w Sudetach ma spaść 15-20 cm śniegu, a widzialność w zawiejach śnieżnych lokalnie może spadać do 100 m.

Wszystkiemu winny jest niż, który pcha się do naszego kraju z południowego zachodu. To dlatego najsilniej ma wiać właśnie na terenie obejmującym diecezję legnicką. Służby apelują o przygotowanie się na załamanie pogody, ostrożną jazdę i - w miarę możliwości - niewychodzenie z domów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama