Nowy numer 42/2019 Archiwum

Hej kolęda, kolęda!

Środowisko seminaryjne głośnym śpiewaniem zakończyło okres Bożego Narodzenia.

​Mimo że w liturgii już nie ma czasu Bożego Narodzenia, w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Legnickiej odbyło się wielkie kolędowanie i noworoczne spotkanie Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej. Liczy ono w naszej diecezji ok. 800 członków, a do Legnicy przyjechało tego dnia ok. 220. Byli to mieszkańcy m.in. samej Legnicy, Bogatyni, Chojnowa, Jeleniej Góry. Bardzo duża reprezentacja przyjechała z Sulikowa.

Eucharystii w kaplicy przewodniczył bp Zbigniew Kiernikowski. Wraz z nim przy ołtarzu stanęli m.in. przełożeni seminaryjni oraz kapłani z diecezji, m.in. Bogatyni i Szklarskiej Poręby. Biskup dziękował uczestnikom za przyjazd, a także za sumienną modlitwę oraz wsparcie dla formacji alumnów.

Sednem spotkania było wspólne kolędowanie, które odbyło się po poczęstunku. Dla członków towarzystwa jest to jedno z dwóch najważniejszych wydarzeń w roku. Drugiem będzie przedwakacyjny festyn w ogrodach seminaryjnych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL