Nowy numer 42/2019 Archiwum

Pójść za Jezusem bezgranicznie

W Legnicy odbyło się spotkanie oddziałów parafialnych Akcji Katolickiej z całej diecezji. Przewodniczył mu bp Marek Mendyk.

Spotkanie rozpoczęła Msza św. w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Pod czas homilii bp Marek zwracał uwagę na potrzebę ciągłego wsłuchiwania się w słowa Chrystusa, w potrzebę wiary w tajemnicze działanie Jego łaski i pójścia wszędzie tam, gdzie On się udaje.

- Pójść za Jezusem tak po prostu, bezgranicznie. To tak, jakby stanął dziś przed nami Jezus i powiedział: "Chodźcie, a zobaczycie" - mówił legnicki hierarcha, nawiązując do sobotniego czytania z Ewangelii. Bp Marek prosił, abyśmy potrafili pójść za Jezusem także w klimacie codziennej krzątaniny, ludzkich spojrzeń, gestów, rozmów i spotkań.

- Jesteśmy zaproszeni do wejścia w radykalną, głęboką więź z Jezusem. O wiele łatwiej jest bowiem "kibicować" Jezusowi, może nawet Go podziwiać, ale bez większych konsekwencji. Tymczasem Jezus chce przemodelować tę relację i powiedzieć nam wszystkim: "Ty zajmij się Mną, a Ja zajmę się tobą" - zwracał uwagę biskup pomocniczy naszej diecezji.

Po Mszy św. spotkanie przeniosło się do świetlicy parafialnej, gdzie bp Mendyk wygłosił wykład o roli rodziców i dziadków w procesie wychowania młodego człowieka. Wieczór zakończyło spotkanie opłatkowe. Gospodarzem spotkania był Oddział Akcji Katolickiej przy parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Legnicy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL