GN 42/2019 Archiwum

Zmarła matka bł. Zbigniewa Strzałkowskiego

Franciszka Strzałkowska odeszła do Domu Pana dziś, w szpitalu w Tarnowie.

"Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 15 stycznia w Zawadzie (33-112 Tarnowiec) k. Tarnowa. O godz. 13.30 - modlitwa różańcowa w kościele, o 14.00 Msza św. pogrzebowa" - poinformował na swoim profilu facebookowym o. Jan Hruszowiec, franciszkanin.

TUTAJ można wysłuchać jedynego i - jak się okazało - ostatniego wywiadu z Franciszką Strzałkowską.

Zbigniew Strzałkowski urodził się w 1958 r. w Tarnowie. Do franciszkanów wstąpił w 1979 r. Po odbyciu nowicjatu w Smardzewicach złożył pierwszą profesję zakonną, a w grudniu 1984 r. śluby zakonne.

Następnie podjął studia w Wyższym Seminarium Duchownym oo. Franciszkanów w Krakowie, otrzymując w 1985 r. święcenia diakonatu z rąk bp. Albina Małysiaka.

Święcenia kapłańskie przyjął w kościele franciszkańskim św. Karola Boromeusza we Wrocławiu z rąk kard. Henryka Gulbinowicza, metropolity wrocławskiego.

W latach 1986-88, był wicerektorem Niższego Seminarium Duchownego w Legnicy. Od września 1988 r. we wrocławskim klasztorze franciszkańskim rozpoczął przygotowania do wyjazdu na misję franciszkańską do Peru.

Tego samego roku wyjechał do prowincji św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię w Peru. Razem z o. Michałem Tomaszkiem (od 1987-89 r. posługiwał w Pieńsku k. Zgorzelca) byli jednymi z pierwszych misjonarzy w andyjskim Pariacoto.

Obaj zginęli w 1991 r., zamordowani przez terrorystów z organizacji Świetlisty Szlak strzałami w plecy i tył głowy. W 2015 r. zostali ogłoszeni przez Stolicę Apostolską błogosławionymi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama