Nowy numer 38/2018 Archiwum

Samarytanin przynosi ulgę w bólu

Fizykoterapia, kinezyterapia, hydroterapia, krioterapia i masaże - to tylko niektóre zabiegi, na jakie mogą liczyć pacjenci ośrodka Samarytanin, należącego do legnickiej Caritas.

Jak informuje ks. Robert Serafin, dyrektor Caritas Diecezji Legnickiej, oprócz zabiegów rehabilitacyjnych stacja oferuje również zajęcia grupowe z gimnastyki ogólno usprawniającej dla osób starszych.

- W trakcie tych spotkań zajmujemy się m.in. bólami kręgosłupa, bólami stawów kolanowych i biodrowych, czy bólami obręczy barkowej oraz szyi. Wcześniej każdy pacjent zostaje poddany diagnozie przez wykwalifikowanego magistra fizjoterapii, który dobiera zabiegi indywidualnie do każdego pacjenta - mówi.

Stacja to także miejsce, gdzie można liczyć na krótki okres oczekiwania na zabiegi i konkurencyjne ceny. 

- Nasz sprzęt jest naprawdę bardzo nowoczesny. Obsługuje go wykwalifikowana kadra - zaznacza dyrektor legnickiej Caritas. Cena jednego zabiegu to od kilku do kilkudziesięciu złotych. W ub. roku z rehabilitacji skorzystało kilkaset osób. Wykonano tu w sumie kilka tysięcy zabiegów.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma