Nowy numer 41/2019 Archiwum

Renifer zwyciężył przejdź do galerii

Ponad 80 bombek walczyło o miano taj najpiękniejszej w konkursie ogłoszonym przez ZOL Caritas Diecezji Legnickiej w Jeleniej Górze.

​W środę 10 stycznia w kaplicy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Jeleniej Górze, prowadzonego przez Caritas Diecezji Legnickiej, odbyło się wręczenie nagród oraz dyplomów za udział w konkursie na najpiękniejszą bombkę. Brały w nich udział dzieci z jeleniogórskich przedszkoli i szkół.

- To był pierwszy konkurs na najpiękniejszą ozdobę świąteczną - mówi Paulina Bigos, terapeuta zajęciowy. - Chcieliśmy pokazać społeczeństwu, że choć nasi pacjenci posiadają wiele ograniczeń związanych z wiekiem i stanem zdrowia, też potrafią i chcą wykonywać różne rzeczy, przedmioty, ozdoby. Wizyta laureatów, a także i samo przynoszenie prac było okazją na zobaczenia się z osobami chorymi. Też chcieliśmy przypomnieć, że istniejemy jako zakład opieki leczniczej i służymy społeczeństwu.

Zwycięzcami ex aequo zostali Franek z Niepublicznego Przedszkola Tuptuś oraz Lenka Stachów (Szkoła Podstawowa nr 11). Franek zrobił bombkę-renifera, z rogami i czerwonym noskiem. - Robiłem ją z mamą. Bardzo lubię z nią robić takie rzeczy. Jest to fajniejsze niż oglądanie bajek - mówił chłopiec.

Na drugim miejscu znalazły się praca stworzona przez Artura Ambrożuka (Zakład Aktywności Zawodowej Rosa) oraz praca zbiorowa mieszkańców internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Na trzecim miejscu były prace Dobrawy Kudlewskiej, Natana Podkańskiego, Maksymiliana Mroza i Leny Kality. Wyróżnienia wręczono zaś Oli Wielgat, Angelice Wójcik, Blance Kleinowskiej, Rochanowi Suchemu, Ewie Rośniak, Marcelemu Guzińskiemu, Kindze Adamczyk, Grażynie Hurynowicz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL