Renifer zwyciężył przejdź do galerii

Ponad 80 bombek walczyło o miano taj najpiękniejszej w konkursie ogłoszonym przez ZOL Caritas Diecezji Legnickiej w Jeleniej Górze.

​W środę 10 stycznia w kaplicy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Jeleniej Górze, prowadzonego przez Caritas Diecezji Legnickiej, odbyło się wręczenie nagród oraz dyplomów za udział w konkursie na najpiękniejszą bombkę. Brały w nich udział dzieci z jeleniogórskich przedszkoli i szkół.

- To był pierwszy konkurs na najpiękniejszą ozdobę świąteczną - mówi Paulina Bigos, terapeuta zajęciowy. - Chcieliśmy pokazać społeczeństwu, że choć nasi pacjenci posiadają wiele ograniczeń związanych z wiekiem i stanem zdrowia, też potrafią i chcą wykonywać różne rzeczy, przedmioty, ozdoby. Wizyta laureatów, a także i samo przynoszenie prac było okazją na zobaczenia się z osobami chorymi. Też chcieliśmy przypomnieć, że istniejemy jako zakład opieki leczniczej i służymy społeczeństwu.

Zwycięzcami ex aequo zostali Franek z Niepublicznego Przedszkola Tuptuś oraz Lenka Stachów (Szkoła Podstawowa nr 11). Franek zrobił bombkę-renifera, z rogami i czerwonym noskiem. - Robiłem ją z mamą. Bardzo lubię z nią robić takie rzeczy. Jest to fajniejsze niż oglądanie bajek - mówił chłopiec.

Na drugim miejscu znalazły się praca stworzona przez Artura Ambrożuka (Zakład Aktywności Zawodowej Rosa) oraz praca zbiorowa mieszkańców internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Na trzecim miejscu były prace Dobrawy Kudlewskiej, Natana Podkańskiego, Maksymiliana Mroza i Leny Kality. Wyróżnienia wręczono zaś Oli Wielgat, Angelice Wójcik, Blance Kleinowskiej, Rochanowi Suchemu, Ewie Rośniak, Marcelemu Guzińskiemu, Kindze Adamczyk, Grażynie Hurynowicz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..