Nowy numer 42/2019 Archiwum

Po obu stronach Bobru

W naszej diecezji jest kilka parków krajobrazowych. Ich administratorzy od lat starają się namówić samorządy do współpracy w ich propagowaniu. Czasami się to udaje.

Park Krajobrazowy Doliny Bobru oraz Rudawski Park Krajobrazowy to domena jeleniogórskiego oddziału Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych (DZPK). Drugi w naszej diecezji oddział ma swoją siedzibę w Legnicy.

Oba od lat dbają o promocję i odpowiednie utrzymanie parków na swoim terenie. Oddział w Jeleniej Górze zlecił kilka lat temu wykonanie filmów o walorach Doliny Bobru i obszaru Rudaw Janowickich. Niedawno na swojej stronie internetowej umieściła go gmina Wleń, największy samorządowy właściciel na terenie Parku Krajobrazowego Doliny Bobru. – Staramy się współpracować z DZPK w każdej sferze. Uważamy, że przynosi to obopólne korzyści. Praca wykonywana przez zarząd parków nie idzie na marne, my promujemy walory lokalnej przyrody – mówi Adam Kondratowicz z wydziału promocji UMiG we Wleniu. Ze współpracy zadowolona jest także Agnieszka Łętkowska, dyrektor jeleniogórskiego oddziału Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych. – Chcielibyśmy, aby tak jak Wleń współpracowały z nami wszystkie samorządy. Tak różowo jednak nie jest – śmieje się. A powodów do współpracy jest wiele. Jednym z największych projektów było uruchomienie po trzech latach prac szlaku Borowy Jar z Jeleniej Góry do Siedlęcina.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL