Nowy numer 42/2019 Archiwum

Do żłóbka przez granicę

Przez przygraniczną Lubawkę po raz kolejny przemaszerował Orszak Trzech Króli. Wydarzenie cyklicznie organizowane przez parafię Wniebowzięcia NMP zgromadziło kilkaset osób.

Jak co roku Orszak rozpoczął się przy filialnym kościele św. Anny. Uczestnikom zostały rozdane korony i okolicznościowe śpiewniki. Kolędom, śpiewanym przez maszerujących, akompaniowała Orkiestra Dęta z Lubawki.

Podczas przemarszu do puszek zbierane były datki na cele Fundacji Orszak Trzech Króli, która jest inicjatorem i promotorem tradycji obchodzenia uroczystości Objawienia Pańskiego w ten właśnie sposób.

- Bardzo podoba mi się takie wesołe świętowanie Trzech Króli. Dobrze, że możemy wspólnie spotkać się i kolędować, w końcu to bardzo radosny czas dla każdego chrześcijanina - mówiła pani Anna, uczestniczka Orszaku.

Przemarsz zakończył się w kościele parafialnym, gdzie wierni wzięli udział w uroczystej Mszy świętej. Homilię wygłosił ks. prałat Bogusław Wermiński z Wałbrzycha.

Dużą część uczestników Orszaku stanowili uczniowie miejscowego Zespołu Szkół Publicznych im. Żołnierzy Sybiru. Placówka ta była również współorganizatorem wydarzenia.

Oprócz niej w przygotowanie włączyła się Gmina Lubawka i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, ponadto Ochotnicza Straż Pożarna oraz Policja, które czuwały nad sprawnym i bezpiecznym przebiegiem lubawskiego Orszaku.

Proboszcz lubawskiej parafii ks. Józef Czekański zapewnia, że nie jest to ostatnia taka inicjatywa w Lubawce.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL