Nowy numer 44/2020 Archiwum

Do żłóbka przez granicę

Przez przygraniczną Lubawkę po raz kolejny przemaszerował Orszak Trzech Króli. Wydarzenie cyklicznie organizowane przez parafię Wniebowzięcia NMP zgromadziło kilkaset osób.

Jak co roku Orszak rozpoczął się przy filialnym kościele św. Anny. Uczestnikom zostały rozdane korony i okolicznościowe śpiewniki. Kolędom, śpiewanym przez maszerujących, akompaniowała Orkiestra Dęta z Lubawki.

Podczas przemarszu do puszek zbierane były datki na cele Fundacji Orszak Trzech Króli, która jest inicjatorem i promotorem tradycji obchodzenia uroczystości Objawienia Pańskiego w ten właśnie sposób.

- Bardzo podoba mi się takie wesołe świętowanie Trzech Króli. Dobrze, że możemy wspólnie spotkać się i kolędować, w końcu to bardzo radosny czas dla każdego chrześcijanina - mówiła pani Anna, uczestniczka Orszaku.

Przemarsz zakończył się w kościele parafialnym, gdzie wierni wzięli udział w uroczystej Mszy świętej. Homilię wygłosił ks. prałat Bogusław Wermiński z Wałbrzycha.

Dużą część uczestników Orszaku stanowili uczniowie miejscowego Zespołu Szkół Publicznych im. Żołnierzy Sybiru. Placówka ta była również współorganizatorem wydarzenia.

Oprócz niej w przygotowanie włączyła się Gmina Lubawka i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, ponadto Ochotnicza Straż Pożarna oraz Policja, które czuwały nad sprawnym i bezpiecznym przebiegiem lubawskiego Orszaku.

Proboszcz lubawskiej parafii ks. Józef Czekański zapewnia, że nie jest to ostatnia taka inicjatywa w Lubawce.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama