GN 42/2019 Archiwum

Żłóbek nad Odrą przejdź do galerii

Na północnej rubieży naszej diecezji dziesiątki wiernych świętowały dzisiaj uroczystość Objawienia Pańskiego. W pochodzie za Trzema Królami poszli też mieszkańcy okolicznych sołectw.

Wprost z kościoła parafialnego, po wysłuchaniu świątecznej Mszy św., wierni i goście z różnych stron Polski pomaszerowali za Trzema Mędrcami na rynek, gdzie w zainscenizowanej gospodzie już czekali na nich młodzi aktorzy.

Potem był jeszcze szałas pasterzy i dwór okrutnego Heroda. Nie zabrakło zażartej walki aniołów z diabłami (jednak jej wynik był od dawna do przewidzenia). 

Po pokonaniu sług ciemności, wszyscy jak jeden mąż złożyli pokłon maleńkiemu Dzieciątku, śpiewając przy tym kolędy i pastorałki.


KONKURS. Szedłeś w Orszaku Trzech Króli? Rozpoznaj się na zdjęciu i wygraj nagrodę.

Szczegóły w niedzielę o 17.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama