Nowy numer 42/2019 Archiwum

Trzy kolory, jeden pokłon przejdź do galerii

Wierni trzech polkowickich parafii, podzieleni na dwory trzech Mędrców - Kacpra, Melchiora i Baltazara, po raz szósty powędrowali do betlejemskiego żłóbka.

Po raz pierwszy w pięcioletniej historii Orszaku Trzech Króli w Polkowicach w czasie jego trwania odegrano aż sześć scen.

Uczestnicy korowodu mogli zobaczyć "Raj", "Pierwszy grzech", "Dwór Heroda", "Gospodarza z gospodynią", "Bramę anielską" oraz, oczywiście ,"Betlejem", gdzie oddali pokłon małemu Jezusowi.

Tradycyjnie już wierni z parafii pw. św. Michała Archanioła tworzyli orszak Kacpra i ubrani byli na czerwono. Parafianie od Matki Bożej Łaskawej to orszak Melchiora przyodziany na zielono. Parafię Matki Bożej Królowej Polski wyróżniał kolor niebieski, symbolizujący orszak to orszak Baltazara.

Po zakończeniu barwnego korowodu odbył się konkurs na własnoręcznie wykonaną koronę. 


KONKURS. Szedłeś w Orszaku Trzech Króli? Rozpoznaj się na zdjęciu i wygraj nagrodę.

Szczegóły w niedzielę o 17.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL