Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Wszyscy jesteśmy królami! przejdź do galerii

Tak z pewnością mogą o sobie powiedzieć bolesławianie, którzy w ogromnej liczbie przyszli na rynek, aby w koronach na głowie oddać hołd małemu Jezuskowi.

Kilka tysięcy osób zebrało się na placu pod wieżą ratuszową, aby wziąć udział we wspólnym świętowaniu uroczystości Objawienia Pańskiego. Clou tego dnia był finał Orszaków Trzech Króli, które w tym roku wyszły ze wszystkich bolesławieckich parafii.

Pochody wyruszyły z kościołów Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Najświętszego Serca Pana Jezusa, Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Świętych Cyryla i Metodego a także Matki Bożej Różańcowej, aby dołączyć do pochodu idącego z kościoła Najśw. Serca Pana Jezusa oraz Wniebowzięcia NMP.

Wszyscy spotkali się po południu na placu ratuszowym, gdzie tłum królów (i królowych!) śpiewało wspólnie kolędy i obejrzało inscenizację o Narodzeniu Pańskim, przygotowaną przez Bolesławiecki Ośrodek Kultury, a wykonaną przez bolesławieckich seniorów.


KONKURS. Szedłeś w Orszaku Trzech Króli? Rozpoznaj się na zdjęciu i wygraj nagrodę.

Szczegóły w niedzielę o 17.00.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma