GN 42/2019 Archiwum

Herod drży przed Gwiazdą przejdź do galerii

W Chojnowie po raz drugi przeszedł pochód z trzema mędrcami.

W Chojnowie już po raz drugi w historii przeszedł Orszak Trzech Króli. Wzorem poprzedniego roku przez miasto szły trzy kolumny pieszych. Dwie wyruszyły z kościoła pw. św. Piotra i Pawła, trzecia z kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP. Łatwo było je rozróżnić ponieważ różniły się kolorami.

Byli też królowie z darami, aniołowie, zbrojni rycerze, pastuszkowie, zwierzęta (oczywiście z styropianu, bo kto by uniósł prawdziwego?). Do śpiewu zaś przygrywały dwie kapele góralskie.

Wszystkie kolumny spotkały się na placu przy urzędzie miasta i muzeum miejskim. Tam przywitał ich Herod, który w swojej narracji opowiedział o swoich oczekiwaniach i strachach wobec objawionej przez gwiazdę narodzin Zbawiciela.

Tę scenkę odegrali aktorzy pod kierunkiem Krystyny Czapskiej, skupionych w Sekcji Teatralnej działającej przy miejscowym centrum kultury. Mimo doskonałej gry aktorów, uczestnicy Orszaku nie dali się omamić podstępnym słowom Heroda i wszyscy razem ruszyli do Betlejem.

Chojnowskim Betlejem tym razem była scena przy kościele farnym tj. pw. św. Piotra i Pawła.Tam czekali na idących Jezus, Maryja i Józef. To było miejsce na śpiewa kolęd i radość z Objawienia Pańskiego.

Wydarzeniu towarzyszyła muzyka w wykonaniu kapeli góralskiej z Żywiecczyzny, będąca częścią zespołu Golec uOrkiestra.

Wydarzenie zgromadziło ogromną jak na Chojnów grupę osób. Szacunkowo w II Orszaku Trzech Króli wzięło udział około 2 tys. osób. Jak pięknie to wyglądało ilustruje zdjęcie zamieszczone poniżej (trzeba kliknąć na zdjęcie).

Herod drży przed Gwiazdą   Chojnowski rynek wypełniony po brzegi uczestnikami Orszaku. Jędrzej Rams /Foto Gość


KONKURS. Szedłeś w Orszaku Trzech Króli? Rozpoznaj się na zdjęciu i wygraj nagrodę.

Szczegóły w niedzielę o 17.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama