Nowy numer 41/2019 Archiwum

Teraz po obu stronach Bobru

Oddziały Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych robią, co mogą, żeby przybywało u nas szlaków turystycznych. I to się udaje!

Park Krajobrazowy Doliny Bobru oraz Rudawski Park Krajobrazowy to domena jeleniogórskiego oddziału Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych (DZPK). Drugi w naszej diecezji oddział ma swoją siedzibę w Legnicy. Oba od lat dbają o promocję i odpowiednie utrzymanie parków na swoim terenie.

Oddział w Jeleniej Górze zlecił kilka lat temu wykonanie filmów o walorach Doliny Bobru i obszaru Rudaw Janowickich. Niedawno na swojej stronie internetowej umieściła go gmina Wleń, największy samorządowy właściciel na terenie Parku Krajobrazowego Doliny Bobru.

- Staramy się współpracować z DZPK w każdej sferze. Uważamy, że przynosi to obopólne korzyści. Praca wykonywana przez zarząd parków nie idzie na marne, my promujemy walory lokalnej przyrody - mówi Adam Kondratowicz z wydziału promocji UMiG we Wleniu.

Ze współpracy zadowolona jest także Agnieszka Łętkowska, dyrektor jeleniogórskiego oddziału Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych.

- Chcielibyśmy, aby tak jak Wleń współpracowały z nami wszystkie samorządy. Tak różowo jednak nie jest - śmieje się dyrektorka. A powodów do współpracy jest wiele. Jednym z największych projektów było uruchomienie po trzech latach prac szlaku Borowy Jar z Jeleniej Góry do Siedlęcina.

- Co roku prowadzimy prace związane z infrastrukturą turystyczną na terenie parków, oznakowaniem szlaków czy utrzymaniem miejsc parkingowych. Ubiegły rok był pod tym względem bardzo pracowity, ale ten zapowiada się jeszcze lepiej - mówi dyrektor Łętkowska.

Dzięki staraniom jeleniogórskiego oddziału DZPK turyści mogą już m.in. korzystać z tras po obu stronach Bobru. Co ciekawe, korzystają z niego także pielgrzymi, m. in. ci, którzy podążają z pielgrzymka franciszkańską z Lwówka Sląskiego.

DZPK nadal robi, co może, aby zainteresować współpracą lokalne samorządy. A jest ich sporo, więc i potencjał mają duży. Tylko na terenie parków rudawskiego i doliny Bobru leżą takie gminy jak Mysłakowice, Marciszów, Janowice Wielkie, Kamienna Góra, Kowary, Stara kamienica, Świerzawa czy Lubomierz i Gryfów Śląski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL