Nowy numer 44/2020 Archiwum

19 zniczy przed ołtarzem

Za tydzień znowu odbędzie się pielgrzymka pracowników KGHM Polska Miedź S.A do Grodowca.

W ubiegłym roku z inicjatywy górników, w kontekście tragicznych zdarzeń w kopalni i śmierci ich kolegów, zrodził się pomysł organizacji pielgrzymki do Grodowca. Propozycja spotkała się z aprobatą władz KGHM-u.

W mrozie i w padającym śniegu pracownicy polskiej miedzi po raz pierwszy szli do Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu, by modlić się za siebie i swoje rodziny. Sanktuarium znajduje się praktycznie pośrodku całego wielkiego obszaru działania KGHM Polska Miedź S.A. W sumie dotarło do sanktuarium ok. 200 osób.

Wymownym znakiem pamięci w modlitwie za tych, którzy odeszli do Pana podczas pracy przy polskiej miedzi, było 19 zniczy ustawionych przed ołtarzem, które przypominały o 19 osobach, które straciły życie w przedsiębiorstwach KGHM.

W tym roku pielgrzymka odbędzie się 13 stycznia. Chętni z Lubina i okolic będą pielgrzymować z Żelaznego Mostu do Grodowca (ok. 12 km). Zbiórka w sobotę 13 stycznia o godz. 8 pod kościołem św. Jana Bosko. Autobusy zawiozą pielgrzymów do Żelaznego Mostu.

Zapisy na pielgrzymkę są na stronie internetowej parafii w Jaczowie k/Głogowa (tel. 606 911 451 lub 785 806 230).

Tak było w zeszłym roku: GALERIA

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama