Nowy numer 44/2020 Archiwum

Którędy do stajenki?

Sprawdź gdzie przejdzie Orszak Trzech Króli i weź w nim udział!

W najbliższą sobotę ulicami polskich miast i wsi przejdą wielobarwne orszaki Trzech Króli. Dekadę temu pierwszy z nich przeszedł ulicami Warszawy. W następnych latach kolejni śmiałkowie podchwytywali pomysł i organizowali podobne pochody w swoich miejscowościach. Pomysłodawcy na swojej stronie internetowej podają, że w tym roku ma ich być 644 w Polsce i kilkanaście poza jej granicami. Będzie to o 130 więcej niż w 2017 roku.

Hasłem przewodnim mają być słowa: „Bóg jest dla wszystkich”. W czasie OTK 2018 odbędzie się publiczna zbiórka pieniędzy „Mędrcy dla Wschodu”, której dochód zostanie przekazany na wsparcie instytucji kulturalnych i edukacyjnych działających za wschodnią granicą lub na trenie Polski na rzecz wschodnich obywateli.

Legnica

Orszak ruszy po Eucharystii, która rozpoczyna się o 13.00. Będzie jej przewodniczył bp Zbigniew Kiernikowski. Początek na placu katedralnym, a koniec w kościele św. Jana Chrzciciela.

Lubin

Wszystkich (w strojach) zapraszamy na Mszę św. o 11.30 do kościoła pw. św. Jana Bosko. O 12.30 spod kościoła ruszy procesja ulicami Lubina do hali widowisko-sportowej RCS.

Chojnów

Wydarzenie rozpocznie się Eucharystiami o 10.00 w obu chojnowskich kościołach. Ze świątyń wyruszą orszaki, które spotkają się przy muzeum. W południe na chojnowskim Rynku odbędzie się inscenizacja pokłonu Trzech Króli.

Męcinka

Rozpoczęcie Eucharystią w kościele parafialnym o 12.00. Następnie przemarsz do amfiteatru.

Pieńsk

Wspólne kolędowanie rozpocznie się o 11.00 na placu przed Hutą „Nysa”, skąd uczestnicy przejdą do kościoła parafialnego.

Osiecznica

Rozpoczęcie o 11.15 przy Urzędzie Gminy w Osiecznicy.

Jelenia Góra

Pochód w stolicy Karkonoszy ruszy sprzed bazyliki mniejszej pw. św. Erazma i Pankracego o 13.00.

Polkowice

Rozpoczęcie Eucharystią w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski o 11.00.

Zgorzelec

Orszak wyruszy o 13.00 sprzed kościoła Trójcy Świętej na Obermarkt w Görlitz. Wspólne kolędowanie przy akompaniamencie Orkiestry Elektrowni Turów jak zawsze urozmaicać będą inspirowane Biblią scenki jasełkowe w wykonaniu dzieci i młodzieży zgorzeleckich szkół. Trzej Monarchowie wraz ze swoimi dziecięcymi królewskimi orszakami oraz zwierzętami z zoo będą podążać za gwiazdą do Bożej Dzieciny leżącej w żłóbku w stajence przy Miejskim Domu Kultury. Tam scena pokłonu Trzech Króli zakończy uroczysty jubileuszowy orszak, a zmarznięci uczestnicy jak zawsze będą mogli pokrzepić się gorącymi napojami, szczodrakami i domowym ciastem.

Bogatynia

Po Mszy św. w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego o 10.30, Orszak ruszy, by ulicami miasta (Wyczółkowskiego, Chełmońskiego, Zamoyskiego) dotrzeć do Szkoły Podstawowej nr 3 i tam z Trzema Królami pokłonić się nowo narodzonemu Dziecięciu.

Olszyna

Najpierw będzie Eucharystia o 9.00. Po niej uczestnicy ruszą ulicami miasta.

Masz informacje o innych miejscach? Daj znać, żebyśmy mogli poinformować innych!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama