Nowy numer 42/2019 Archiwum

Jasełka po góralsku

Przedszkolaki z gmin Rudna, Grębocice i Polkowice wraz ze swoimi rodzicami wzięły udział w V Przeglądzie Kolęd i Pastorałek.

W tym roku tematem przewodnim przeglądu był folklor góralski. Zgłosiło się kilkanaście zespołów. Większość maluszków była przebrana w ludowe stroje z okolic Nowego Targu.

Jak informuje Sylwia Szanter, nauczycielka w Przedszkolu Miejskim Nr 5, celem tego corocznego spotkania jest m. in. utrwalanie w dzieciach wiedzy o tradycjach chrześcijańskich.

- Chcemy podtrzymywać bożonarodzeniowy zwyczaj śpiewania kolęd. Umożliwiamy także dzieciom pochwalenie się swoimi umiejętnościami wokalnymi i scenicznymi. Jako organizatorzy chcemy w ten sposób krzewić i kultywować tradycje zakorzenione w polskiej kulturze i obyczajach - wymienia S. Szanter.

Dla tak sformułowanych celów udało się pozyskać odpowiednich sponsorów, którzy ufundowali nagrody dla wszystkich uczestników – statuetki dla przedszkoli i dyplomy dla przedszkolaków.

- Nie mamy w zwyczaju tworzyć tu atmosfery rywalizacji. Chodzi nie o miejsce na podium, ale o pielęgnowanie bożonarodzeniowych tradycji - mówi nauczycielka.

Sala przedszkola w Tarnówku była ciasno wypełniona przez wykonawców i rodziców. Co roku przegląd kolęd i pastorałek cieszy się tu ogromną frekwencją.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL