Nowy numer 42/2019 Archiwum

Blask spod posadzki

Duszpasterze krzeszowskiego sanktuarium zapraszają, by jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia odwiedzić to miejsce. Jest ku temu piękna okazja.

W poniedziałek 18 grudnia w krzeszowskiej bazylice mniejszej pw. Wniebowzięcia NMP będzie można z bliska kontemplować cudowny wizerunek Matki Bożej Łaskawej. Okazją ku temu będzie 395. rocznica odnalezienia tego obrazu pod posadzką zakrystii obecnej bazyliki.

Dla historii i duchowości krzeszowskiego sanktuarium jest to niezwykle ważna data, dlatego tego dnia bazylika jarzy się dziesiątkami i setkami świec. Świętowanie rozpocznie się po Mszy św. o godz. 7 adoracją w kaplicy loretańskiej i możliwością indywidualnej modlitwy przed cudowną ikoną. Po południu, ok. 16.50, ikona zostanie procesyjne przeniesienia z kaplicy do ołtarza głównego. O godz. 17 rozpocznie się tam Msza św., a po niej odbędzie się nabożeństwo światła – Nowenna do Matki Bożej Łaskawej. Według podań, w 1426 r. klasztor najechali Husyci, którzy zamordowali 70 zakonników i splądrowali święte miejsce. Nie znaleźli jednak najcenniejszego skarbu. Prawie 200 lat później, 18 grudnia 1622 r., podczas remontu zakrystii, dzięki niezwykłej smudze światła, została odnaleziona zbutwiała skrzynia, a w niej nietknięty wizerunek Matki Bożej Łaskawej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL