Nowy numer 42/2019 Archiwum

Szklarskiej Porębie smog niestraszny

Tak wynika z raportu, który przygotował Polski Alarm Smogowy. W ub. r. tylko Gdynia i Sopot miały czystsze powietrze niż karkonoski kurort.

Jak wynika z otrzymanych od Wojewódzkiego Ośrodka Ochrony Środowiska we Wrocławiu wyników pomiarów ze stacji monitorującej powietrze, w okresie pomiarów nie zanotowano ani razu przekroczenia norm zanieczyszczenia powietrza.

- Tym samy można śmiało stwierdzić, że zjawisko smogu w Szklarskiej Porębie nie występuje - mówi Kornel Olbrycht z Urzędu Miasta w Szklarskiej Porębie.

Raport oparto na danych z 2016 r., zebranych przez stacje pomiarowe Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Szklarska Poręba znalazła się na trzecim miejscu, po Gdyni i Sopocie, pod względem najniższego stężenia średniorocznego pyłu PM10.

Na liście miast z najgorszym powietrzem znaleźli się smogowi recydywiści, tradycyjnie zajmujący czołowe miejsca, ale pojawiły się również miasta z Pomorza, tradycyjnie uznawanego za czyste pod tym względem.

Pył PM10 może zawierać substancje toksyczne takie jak wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne, metale ciężkie oraz dioksyny i furany. Powstaje głównie ze spalania odpadów w domowych piecach i kominkach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL