Nowy numer 44/2020 Archiwum

To nie przypadek

W centrum Legnicy kilkanaście par małżeńskich padło na kolana, by modlić się za rodziny.

W katedralnej parafii pw. Świętych Piotra i Pawła w Legnicy ostatnia sobota była dniem skupienia dla rodzin. Z zaproszenia duszpasterzy skorzystało 15 par, które przyszły na plebanię katedralną wraz z swoimi dziećmi. Rodziny te od dłuższego czasu spotykały się na wspólnej modlitwie przed Najświętszym Sakramentem, chcąc podejmować trud modlitwy i własnej formacji. Jak zauważa ks. Robert Bielawski, wikariusz, "z tego trwania przed Chrystusem zrodziła się inicjatywa Rodzinnego Dnia Skupienia, która zrealizowała się 9 grudnia".

Ksiądz prał. Robert Kristman, proboszcz katedry oraz opiekun tworzącej się wspólnoty rodzin, zaprosił wszystkich na obiad, od którego rozpoczęło się spotkanie. Toczyło się ono dwutorowo - osobny plan posiadały małżeństwa, a osobny - dzieci, którymi zajęły się opiekunki.

Małżeństwa w programie dnia skupienia miały: wspólne oglądanie filmu „Objawienia”, adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy na plebanii, konferencję oraz Eucharystię. Wspólne spotkanie, wymiana doświadczeń, trwanie przed Chrystusem stało się okazją do podjęcia duchowej formacji rodzin. - Mamy nadzieję, że owoce tego spotkania pozwolą zaprosić rodziny parafii katedralnej na systematyczne spotkania formacyjne dla małżonków - piszą duszpasterz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama