Nowy numer 44/2020 Archiwum

Spotkanie przy lekturze

W ramach całorocznego cyklu Małych Spotkań Młodych młodzież diecezji legnickiej była gościem par. pw. św. Wojciecha w Jeleniej Górze. Jej uczestnicy dostali w prezencie książeczkę od swojego ordynariusza.

Małe Spotkania Młodych odbywają się kolejno w różnych wspólnotach diecezji. Jak zaznacza ks. Przemysław Superson, diecezjalny duszpasterz młodzieży, korzyści z tego są obopólne. - Tak się często dzieje, że młodzież swoją obecnością aktywizuje parafian, którzy mogą uczestniczyć w takich spotkaniach. Może to być modlitwa, może to być konferencja czy wspólna zabawa, albo tak, jak tutaj, ognisko - wylicza.

Jednak tym razem ważnym elementem spotkania był inny aspekt - czytelnictwo. Młodzi katolicy dostali bowiem prezent - książeczkę "Co się stało w drodze..." autorstwa bp. Zbigniew Kiernikowskiego. Wśród tematów podjętych w tej kieszonkowej publikacji znalazły się m.in. istota kerygmatu, gotowość głoszenia Dobrej Nowiny i gotowość na jej przyjęcie.

"Kiedy mówimy o chrześcijaństwie jako drodze, najpierw musimy jasno stwierdzić, że jest to bardzo specyficzna forma życiowej drogi. (...) Jest ona owocem wydarzenia, jakim jest spotkanie Jezusa Chrystusa, wskutek czego w życiu człowieka staje się coś, co jest totalną nowością" - napisał w przedmowie do książeczki ordynariusz diecezji legnickiej.

Publikację tę otrzymał każdy uczestnik Małego Spotkania Młodych na chwilę przed konferencją ks. Przemysława Supersona. Cisza podczas konferencji była po części spowodowana jej natychmiastową lekturą. - Myślę, że sam pomysł przekazania młodzieży tej książeczki jest znakomity. Rozpoczynający się Adwent jest dobrym momentem, żeby zastanowić się nad źródłem swojej wiary. Że nasza wiara to nie choinka i kolorowe świecidełka, ale żywy Jezus, który ma wpływ na nasze życie. Ta publikacja w najprostszy sposób wyjaśnia schemat przekazywania wiary w Kościele - dodaje.

Małe Spotkanie Młodych w par. pw. św. Wojciecha w Jeleniej Górze zakończyła Msza św.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama