Nowy numer 41/2019 Archiwum

Misie rozpoczęły podróż

W gminie Polkowice ruszyła akcja "Mały miś w świecie wielkiej literatury. Gmina Polkowice czyta małemu misiowi". Do akcji dołączyły wszystkie przedszkola i oddziały przedszkolne.

Akcja ma m.in. rozwijać czytelnictwo i rozwój współpracy pomiędzy przedszkolami w całej Polsce. W ramach tego projektu każda grupa przedszkolna w danej placówce wykonuje własnoręcznie misia i nadaje mu wdzięczne, niepowtarzalne imię.

Misiowi trzeba przeczytać bajkę (bo misie bardzo to lubią!). Następnie miś trafia do wygodnej, bąbelkowej koperty i jest wysyłany do zaprzyjaźnionego przedszkola.

Tam historia z czytaniem misiowi bajki się powtarza, po czym miś znowu wędruje do koperty i zostaje wysłany do kolejnego przedszkola na liście. W ten sposób może zwiedzić nie tylko gminę, w której został wykonany, ale także sąsiednie samorządy!

Po wyczerpaniu się adresów z listy, miś wraca do swoich twórców, bogatszy o wrażenia, emocje i wiedzę zawartą w opowiadanych mu bajkach. Do akcji włączyły się wszystkie polkowickie przedszkola i placówki przedszkolne.

W Przedszkolu Miejskim nr 6 w Polkowicach pierwsza osoba, która czytała misiom bajkę był Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic. Nosiła tytuł "Miś Beniamin mówi przepraszam".

Dzieci z tego przedszkola przygotowały aż 11 misiów (każda grupa jednego). Kiedy nasłuchają się już bajek od swoich twórców i nauczycielek, zostaną wysłane pocztą do zaprzyjaźnionych przedszkoli w gminie. W ten sposób zawrze nowe znajomości, wysłucha wiele ciekawych i pouczających bajek oraz zwiedzi cała gminę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL