Nowy numer 41/2019 Archiwum

Stumetrowce przy peronie

Na legnicki dworzec PKP wjechał piąty, ostatni z zamówionych, prawie 100-metrowych składów Impuls. To najdłuższe i najnowocześniejsze pociągi, jakimi dysponują regionalni przewoźnicy w Polsce.

Wszystkie Impulsy 45WE  jeżdżą już w barwach Kolei Dolnośląskich. Pasażerowie mają tam do dyspozycji m.in. pokładowe Wi-Fi, gniazdka elektryczne z portami USB i regulowane fotele, przydatne zwłaszcza na dłuższych trasach.

Każdy pociąg wyposażono w monitoring, defibrylator AED oraz system informacji pasażerskiej. Można się z niego dowiedzieć m.in. o możliwych przesiadkach, a nawet o możliwości dojazdu z dworca w określone miejsce z wykorzystaniem komunikacji miejskiej.

- To niesamowite jak bardzo Koleje Dolnośląskie rozwinęły się w ciągu 10 lat istnienia - mówi Jerzy Michalak, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

- Zaczynały z 5 pociągami, a dziś mają do dyspozycji aż 56 nowoczesnych składów. Cieszę się, że postawiliśmy na rozwój kolei w regionie - dodaje. 

Obecnie już 9 Impulsów regularnie kursuje na trasach w regionie. Kolejne pojawią się torach zaraz po przejściu wszystkich niezbędnych testów. Zabiorą pasażerów do Wrocławia, Międzylesia, czeskiego Lichkova, Węglińca, Legnicy, Rawicza oraz Jelcza Laskowic.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL