Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Stumetrowce przy peronie

Na legnicki dworzec PKP wjechał piąty, ostatni z zamówionych, prawie 100-metrowych składów Impuls. To najdłuższe i najnowocześniejsze pociągi, jakimi dysponują regionalni przewoźnicy w Polsce.

Wszystkie Impulsy 45WE  jeżdżą już w barwach Kolei Dolnośląskich. Pasażerowie mają tam do dyspozycji m.in. pokładowe Wi-Fi, gniazdka elektryczne z portami USB i regulowane fotele, przydatne zwłaszcza na dłuższych trasach.

Każdy pociąg wyposażono w monitoring, defibrylator AED oraz system informacji pasażerskiej. Można się z niego dowiedzieć m.in. o możliwych przesiadkach, a nawet o możliwości dojazdu z dworca w określone miejsce z wykorzystaniem komunikacji miejskiej.

- To niesamowite jak bardzo Koleje Dolnośląskie rozwinęły się w ciągu 10 lat istnienia - mówi Jerzy Michalak, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

- Zaczynały z 5 pociągami, a dziś mają do dyspozycji aż 56 nowoczesnych składów. Cieszę się, że postawiliśmy na rozwój kolei w regionie - dodaje. 

Obecnie już 9 Impulsów regularnie kursuje na trasach w regionie. Kolejne pojawią się torach zaraz po przejściu wszystkich niezbędnych testów. Zabiorą pasażerów do Wrocławia, Międzylesia, czeskiego Lichkova, Węglińca, Legnicy, Rawicza oraz Jelcza Laskowic.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy