Nowy numer 41/2019 Archiwum

Priorytety Caritas przejdź do galerii

Diecezję legnicką odwiedza ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska.

W poniedziałek 20 listopada rozpoczęła się dwudniowa wizyta ks. Marcina Iżyckiego, nowego dyrektora Caritas Polska, w diecezji legnickiej. Celem wizyty jest poznanie działalności Caritas Diecezji Legnickiej, m.in. rozmowa z biskupem legnickim, zarządem naszej diecezjalnej Caritas, a także odwiedzenie miejsc i zobaczenie dzieł podejmowanych przez naszą organizację.

Wśród pierwszych punktów wizyty było spotkanie z dziennikarzami lokalnych mediów. - Różnych inicjatyw w Polsce jest bardzo wiele. Cieszę się, że mogę tutaj przyjechać, być w Legnicy czy Jeleniej Górze - mówił ks. Marcin Iżycki. - Tutaj zobaczyłem, jak ważna jest praca na rzecz ludzi chorych i niepełnosprawnych. Jest to jeden z moich priorytetów, jaki przyjąłem, zostając dyrektorem Caritas. W rozmowie z bp. Zbigniewem Kiernikowskim i zarządem Caritas Diecezji Legnickiej pojawiła się ta kwestia, a także chociażby sprawa związana z rozwojem wolontariatu, a więc np. szkolnych kół Caritas czy parafialnych kół Caritas. Planujemy niedługo jako Caritas Polska wejść w struktury Young Caritas. Drugą sprawą, zadaniem, jakie sobie wyznaczamy jako priorytet, jest praca z osobami niepełnosprawnymi. Trzecim filarem będzie kwestia aktywizacji osób starszych - tak chorych, jak i tych, które chciałyby zostać wolontariuszami - mówi ks. Marcin Iżycki.

Po briefingu kapłan wraz z członkami zarządu Caritas Diecezji Legnickiej odwiedził Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz Zakład Opieki Legniczan "Samarytanin". Wieczorem odwiedzi Zakład Aktywizacji Zawodowej w Jeleniej Górze oraz ośrodek z Szklarskiej Porębie. We wtorek Jeleniogórski Zakład Opieki Leczniczej oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej im. św. Krzysztofa w Lwówku Śląskim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL