Nowy numer 08/2024 Archiwum

O wstawiennictwo św. Barbary przejdź do galerii

Pierwsza w tym roku barbórkowa Msza św. za nami. W lubińskim kościele pw. św. Jana Bosko świętowali pracownicy górniczej firmy PeBeKa SA.

Mszy św. przewodniczył bp Zbigniew Kiernikowski, ordynariusz diecezji legnickiej. Do koncelebry stanął duchowy opiekun PeBeKa, ks. Stanisław Gorczakowski, proboszcz parafii pw. św. Jana Bosko w Lubinie.

Tradycja spotkań barbórkowych w tej świątyni ma długoletnią tradycję. Co roku w trzecią niedzielę listopada odprawiana jest tu Eucharystia w intencji górników i ich rodzin, związana z nadchodzącą Barbórką.

- W tym kościele górnicy dziękują Bogu za tych, którzy tworzyli historię firmy, za tych, którzy aktualnie troszczą się o jej kondycję oraz za tych, którzy myślą o rozwoju i pomyślności znaczącego w całym regionie przedsiębiorstwa - mówił ks. Stanisław Gorczakowski.

Wśród osób obecnych na Mszy św. byli m. in. członkowie zarządu firmy, pracownicy z rodzinami i wierni parafii. Większość związana zawodowo z górnictwem. 

W homilii bp Zbigniew Kiernikowski mówił m.in. o potrzebie pielęgnowania w sobie talentów danych nam od Boga oraz podnoszenia kwalifikacji zawodowych.

Mszę św. uświetnił śpiewem znakomity Górniczy Chór Męski pod dyrekcją Krzysztofa Kujawskiego. Chór działa przy Zakładach Górniczych "Lubin".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy