Nowy numer 42/2019 Archiwum

O wstawiennictwo św. Barbary przejdź do galerii

Pierwsza w tym roku barbórkowa Msza św. za nami. W lubińskim kościele pw. św. Jana Bosko świętowali pracownicy górniczej firmy PeBeKa SA.

Mszy św. przewodniczył bp Zbigniew Kiernikowski, ordynariusz diecezji legnickiej. Do koncelebry stanął duchowy opiekun PeBeKa, ks. Stanisław Gorczakowski, proboszcz parafii pw. św. Jana Bosko w Lubinie.

Tradycja spotkań barbórkowych w tej świątyni ma długoletnią tradycję. Co roku w trzecią niedzielę listopada odprawiana jest tu Eucharystia w intencji górników i ich rodzin, związana z nadchodzącą Barbórką.

- W tym kościele górnicy dziękują Bogu za tych, którzy tworzyli historię firmy, za tych, którzy aktualnie troszczą się o jej kondycję oraz za tych, którzy myślą o rozwoju i pomyślności znaczącego w całym regionie przedsiębiorstwa - mówił ks. Stanisław Gorczakowski.

Wśród osób obecnych na Mszy św. byli m. in. członkowie zarządu firmy, pracownicy z rodzinami i wierni parafii. Większość związana zawodowo z górnictwem. 

W homilii bp Zbigniew Kiernikowski mówił m.in. o potrzebie pielęgnowania w sobie talentów danych nam od Boga oraz podnoszenia kwalifikacji zawodowych.

Mszę św. uświetnił śpiewem znakomity Górniczy Chór Męski pod dyrekcją Krzysztofa Kujawskiego. Chór działa przy Zakładach Górniczych "Lubin".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL