GN 42/2019 Archiwum

Rewolucja na torach

Od 10 grudnia obowiązywać będzie nowy rozkład jazdy pociągów Kolei Dolnośląskich, poinformowali urzędnicy Urzędu Marszałkowskiego.

Oprócz zmian godzinowych pojawią się również zupełnie nowe połączenia i zwiększy się częstotliwość kursowania na 10 trasach aglomeracji wrocławskiej i 13 w rejonie diecezji legnickiej.

Więcej składów wyjedzie m.in. na trasy z Węglińca do Zgorzelca (z 13 do 14 par kursów), z Legnicy do Bolesławca (z 15 do 16 par) oraz z Wrocławia do Legnicy (z 26 do 27 par).

Mieszkańców ziemi chojnowskiej zainteresuje zwiększenie o jedną parę kursów (podróż tam i z powrotem) na odcinkach Legnica-Bolesławiec oraz Legnica-Żary.

Ponadto rozszerzone będą terminy kursowania pociągów relacji Wrocław Gł.-Legnica - Forst. Po zmianach będą kursować w dni wolne przez cały rok.

Jerzy Michalak, wicemarszałek dolnośląski, uważa zwiększenie liczby kursów pociągów za wielki sukces.

- Określenie rewolucja kolejowa na Dolnym Śląsku nabrało jak najbardziej realnego znaczenia - skomentował.

Niedawno Koleje Dolnośląskie kupiły jedenaście nowych pociągów o wartości 260 mln zł. Najnowsze składy będą kursować m.in. na trasach z Wrocławia do Jeleniej Góry i Węglińca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama