Nowy numer 42/2019 Archiwum

S3 na wirażu?

Nawet kilkaset dni opóźnienia mogą mieć niektóre odcinki budowanej właśnie drogi ekspresowej, mającej połączyć Nową Sól z Lubawką. GDDKiA nabiera wody w usta.

Zastój na budowie S3 widoczny jest gołym okiem. Szczególnie dotyczy to odcinków z Polkowic do Lubina i z Legnicy do Jawora. Oddana kilka miesięcy temu jedna nitka pomiędzy Lubinem i Legnica zdecydowanie rozładowała ruch na tym odcinku. Dużo gorzej jest w innych miejscach, gdzie ruch odbywa się projektowaną drogą techniczną (Polkowice - Lubin). 

Czy to oznacza, że uzgodniony termin oddania odcinka S3 z Nowej Soli do Legnicy stanął pod znakiem zapytania? Nie wiadomo, bo trudno jest uzyskać odpowiedź na to pytanie od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, głównego inwestora zadania. Żadnych komentarzy nie udzielają także przedstawiciele podwykonawców.

Pod koniec października oddano do użytku kilkunastokilometrowy odcinek S3 z Sulechowa do Zielonej Góry Północ. Dwa dni temu 19,5 km S5, prowadzącej również po dolnośląskich drogach, ale nie obejmujących diecezji legnickiej. 

Cała droga ekspresowa S3 ma mieć w sumie 480 km i połączyć Świnoujście z Lubawką. Na całym odcinku jest zarządzana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Po wybudowaniu będzie biegła przez trzy województwa: zachodniopomorskie, lubuskie i dolnośląskie, gdzie obecnie budowane są odcinki z Lubawki do Bolkowa. z Legnicy do Jawora, z Lubina do Legnicy z Legnicy do Polkowic i z Polkowic do Nowej Soli.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL